У Хмельницькій інфекційній лікарні пояснили, як саме лікують інфікованих коронавірусом

У Хмельницькій інфекційній лікарні пояснили, як саме лікують інфікованих коронавірусом
Share this...
Share on Facebook
Facebook
0

Від антибіотиків до протиревматичного препарату – так лікують пацієнтів з коронавірусною хворобою у Хмельницькій інфекційній лікарні. На момент потрапляння до закладу стан одних інфікованих COVID-19 медики оцінюють як середньою важкості. Інші – опиняються тут вже у тяжкому і навіть критичному стані. Медики використовують антимікробні, протималярійні, жарознижувальні препарати, а також інфузійну та кисневу терапію. Про це повідомила директорка комунального підприємства Оксана Піддубна.

Серед препаратів і “Плаквеніл” (діюча речовина – гідроксихлорохін), призначений насамперед для лікування аутоімунних захворювань. Зокрема, ревматоїдного артриту, системного червоного вовчака,  дерматологічних захворювань, причиною виникнення або погіршення перебігу яких є дія сонячного  світла.  Виробники ж “Плаквенілу” попередили: нині достатніх клінічних даних для будь-яких висновків щодо клінічної ефективності препарату при лікуванні коронавірусу немає. У Хмельницькій інфекційній лікарні використання “Плаквенілу” у нинішній ситуації пояснили так:

“Плаквеніл” – протималяряйний препарат, що має терапевтичний ефект при лікуванні ревматичних захворювань. В Україні та інших країнах він увійшов у протоколи лікування коронавірусної хвороби. Наразі механізм його дії при COVID-19 невідомий. Проте клініцисти спостерігають покращення загального стану у частини пацієнтів, за умови призначення “Плаквеніну” у складі комплексної терапії”, – розповіла керівниця лікарні Оксана Піддубна.

На даний момент, за словами Оксани Піддубної, лікарня забезпечена “Плаквенілом”.

Оксани Піддубна

Його призначають пацієнтам з лабораторно підтвердженою хворобою, у яких немає протипоказів. При цьому препарат хворі отримують безоплатно.

Нагадаю, раніше одна з пацієнток з COVID-19 Ірина Жара зізналася: з нею “Плаквенілом” на прохання Оксани Піддубної поділився народний депутат (Володимир Ватрас). У той момент обранець також перебував у лікарні з коронавірусом. Вже 15 квітня заступник голови Хмельницької облдержадміністрації Роман Примуш повідомив про надходження “Плаквенілу” У Хмельницьку інфекційну лікарню.

Окрім того, за словами Оксани Пуддубної, дуже часто у госпіталізованих з COVID-19 є пневмонія, часто – двобічна. З розвитком дихальної недостатності, що прогресує. У цих хворих можливий сепсис та септичних шок. Саме тому при лікуванні вірусного захворювання застосовують також антибіотики.

Специфічне противірусне лікування COVID-19 у світі наразі відсутнє. Водночас постійно проводяться клінічні випробування для оцінки різних противірусних засобів. Серед них і “Лопінавір/ритонавір”, який раніше застосовували при антиретровірусній терапії пацієнтів з ВІЛ . Цей засіб МОЗ внесло у протокол лікування коронавірусної хвороби. Тому Хмельницька інфекційна лікарня також замовила цей препарат.

Раніше ексміністерка МОЗ Уляна Супрун зазначила: затвердження такого протоколу на рівні країни — дуже небезпечне явище і загалом виглядає як масовий експеримент на українцях.

Уляна Супрун

Крім того, масове застосування цих препаратів може створити брак цих ліків, адже вони необхідні для лікування інших хвороб

У середовищі українських медиків існує й інша думка. Зокрема, керівниця кафедри інфекційних хвороб Вінницького національного медуніверситету Лариса Мороз пояснила:

Лариса Мороз

“Ми взяли за основу групу протималярійних чи ревматоїдних уражень, а також препарати, які застосовують при лікуванні СНІДу, оскільки в склад геному вірусу Covid-19 входить частина геному вірусу імунодефіциту людини. При середній тяжкості протоколом передбачається призначення комбінації хлорохінвмісних препаратів та антибіотика азітроміцин. Наші зарубіжні колеги повідомляють, що, за їхніми спостереженнями, у 80-99% випадків (поки на незначній кількості хворих) ці препарати дають можливість одужання і забезпечують запобігання гострій диха­льній недостатності”.

Для деяких пацієнтів з COVID-19 є необхідність застосування апаратів штучної вентиляції легень. Окрім того, хворим, які потребують кисневої підтримки, в інфекційній лікарні кисень подають через кисневі концентратори.

Світлана Русіна

Share this...
Share on Facebook
Facebook
0

Хмельницькі новини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *