Завідувач одного з відділень Хмельницької міської лікарні Леонід Щерба написав на своїй сторінці у Facebook про ліквідацію відділення і скорочення персоналу.

Однак, як пояснив журналістам “Є” в.о. головного лікаря цього медзакладу  Михайло Соболь, йдеться не про ліквідацію відділення, а його приєднання до хірургічного відділення №1. Тобто людей, яких скоротять у цьому відділенні, не виставлять на вулицю, а просто переведуть на інше місце роботи. Медсестрам запропонують перейти до відділення реанімації, а хірургам – у перше хірургічне відділення.

Таку реорганізацію керівник лікарні пояснює тим, що відділення малоінвазивної хірургії, яке 17 років тому створювалось для втілення інноваційних технологій, до цього часу свою функцію вже вичерпало. Малоінвазивні методи хірургічного втручання тепер виконуються у багатьох відділеннях лікарні і не потребують  окремої структурної одиниці. Крім того, навантаження на одного лікаря у цьому відділенні набагато нижче, ніж в інших. Тому існування такого окремого структурного підрозділу нерентабельне та позбавлене сенсу.

У свою чергу, завідувач відділення Леонід Щерба  наводить інші аргументи. Відділення ніколи не стоїть порожнім. Воно проводить планові хірургічні втручання і черга бажаючих оперуватись у відділенні розписана на 2-3 вперед, каже доктор.

Наступного дня після повідомлення про скорочення, 3 грудня, на сайті електронних петицій з’явилась петиція за підписом Оксани Каракули “Про скасування рішення щодо закриття відділення малоінвазивної хірургії Хмельницької міської лікарні“.

“Відділення створено 17 років тому. За ці роки жодних нарікань на роботу відділення не було. Всі вимоги сьогоднішньої реформи були закладені ще під час його відкриття. І це працює. До 800 операцій на рік на 10 ліжках – 3 хірурги.
Це відділення потрібно зміцнювати, а не закривати. Містяни мають право на якісну медицину. Чи маємо працювати на знищення всього хорошого?” – запитує авторка петиції.

Вона закликає хмельничан підтримати її петицію та поставити підписи під нею.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *