У Хмельницькій міській лікарні відкриють нове відділення

У Хмельницькій міській лікарні відкриють нове відділення. На сайті Суспільного повідомляють, що планується об’єднати два хірургічні відділення: малоінвазивне та хірургію №1.

 Тимчасово виконуючий обов’язки головного лікаря Михайло Соболь розповів, що зміни запровадять у лютому місяці наступного року.

Однак, медики з такими змінами не згодні.

Завідувач відділення малоінвазивної хірургії Леонід Щерба каже, за сімнадцять років існування відділення тут відбулись навчання для хірургів різних напрямків. І нині вони вже оперують у своїх відділеннях.

“За минулий рік (2018 рік – ред.) прооперовано 864 пацієнти. За цей рік, це за 9 місяців, 743. До Нового року, я думаю, буде навіть більше, ніж в минулому році (2018 рік – ред.)”.

Хірург додає, свою посаду втратити не боїться, але працювати як раніше не зможе.

“Вести хворого, так як я веду його тут, я не зможу. В них підходи зовсім інші, вимоги зовсім інші. Зараз є хвора, я не хочу називати прізвище, вона лежала в першій хірургії, не захотіла там оперуватися. Виписалася і прийшла до нас”.

На відміну від малозівазивної хірургії, хірургічне відділення №1 працює цілодобово, каже завідувач Іван Омелянчук.

“Наше відділення виконує цілодобові чергування, надаємо ургентну та планову допомогу цілодобово. За рік ми робимо 1300 -1400 операцій як ургентних, так і планових”.

В лікарні працює два відділення одночасно. У хірургічному відділенні №1 сорок діючих ліжок, десять – у малоінвазивній хірургії, розповідає тимчасово виконуючий обов’язки головного лікаря Хмельницької міської лікарні Михайло Соболь.

“В малоінвазивній хірургії виконуються ті ж самі оперативні втручання, що в першому хірургічному відділенні. За виключенням операцій на венах, закритих, малоінвазивних. Це єдина операція, яка не виконується в першому хірургічному відділенні. Разом з тим, в першому хірургічному відділені, є підготовлені люди, які пройшли підготовку в Львові і підготовку в Києві. Вони готові це все робити”.

Михайло Соболь пояснює для чого об’єднують два самостійних відділення.

“Для чого це робиться? В нас в лікарні ще лікуються 750-800 хворих з інсультом, яким немає де проводити реабілітацію. Ми плануємо, після злиття цих двох відділень, нікого з людей не звільняти. Підкреслюю, нікого з людей не звільнятимуть. Ці люди будуть працевлаштовані та будуть працювати в першому хірургічному відділенні. Медичний середній персонал в других відділеннях, але з лікарні ніхто не буде звільнений”.

Начальник управління охорони здоров’я Хмельницької міської ради Борис Ткач таке реформування лікарні підтримує.

“Враховуючи рефорування галузі, я підтримую рішення адміністрації Хмельницької міської лікарні в плані реорганізації цих відділень. Утримувати відділення на десять ліжок в умовах реформування, кожну копійку доведеться рахувати. Це не рентабельно”.

За словами тимчасово виконуючого обов’язки головного лікаря Хмельницької міської лікарні Михайла Соболя, на базі малоінвазивної хірургії планується відкрити відділення відновленого лікування травматологічних хворих, які потребують розробки і відділення відновленого лікування неврологічних хворих після інсультів.

Random Posts

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*
*