Українські медики на передовій з коронавірусним ворогом

Українські медики на передовій з коронавірусним ворогом
Share this...
Share on Facebook
Facebook
0

З початку пандемії майже шість тисяч медпрацівників в Україні захворіли на COVID-19, чотири десятка летальних випадків. Вдалося вилікуватися близько трьом тисячам медичних працівників.

За статистикою, медсестри мають найбільший ризик заразитися COVID-19. Адже саме вони мають найбільший контакт з пацієнтами. За словами Тетяни Чернишенко, президентки Асоціації медсестер, в Україні працюють медсестрами 229 тис осіб, щорічно ця цифра стрімко зменшується, а кадровий дефіцит сьогодні – більше 30 тис.

Суспільство невисоко оцінює їхню працю. Якщо стаж у 30 років, то на руки виходить 4500-5000 гривень. Початківцям платять по 3300. Такий низький дохід — головна причина в тому, що серед працівників мало чоловіків.

Щоб утриматися на плаву і прогодувати сім’ю, доводиться брати по півтори ставки, підробляти … Витримують не всі – хтось іде в приватну медицину, шукає себе в інших професійних сферах, а то і зовсім змінює життя кардинально – їде з країни. Згідно з даними з різних джерел, Україна щорічно залишають до 7 тис. медичних працівників.

Світова пандемія коронавірусної інфекції також негативно вплинула на кількість спеціалісток у галузі. Працівниці покидали лікарні не бажаючи ризикувати життям і здоров’ям за невеликі відшкодування.

У квітні цього року українські медики переймали досвід боротьби з COVID-19 у колег з Італії. Дізнавшись, скільки заробляють їхні колеги в Україні, італійці називали їх божевільними. Про це в інтерв’ю сайту “Факти” розповів медбрат із Києва Гліб Бітюков, один з українців, які вирушили до Італії.

“Вони цікавилися, скільки ми отримуємо в Україні. Коли я говорив, що лікар отримує €200–400, а медсестри – трохи більше ніж €100, італійські медики наївно запитували: “Це за годину?” І не могли повірити, коли я відповідав, що за місяць”, – зазначив Бітюков.

За його словами, в Італії медбрат чистими за місяць отримує приблизно €1600, а ті, хто працює із зараженими коронавірусом, мають €200–250 надбавки. При тому, що сьогодні медсестра в Україні опікується 20-50  пацієнтами, її колега в Європі — 5. 

Все ж Уряд відреагував на критичну ситуацію і підняв заробітні плати українським працівникам медичної сфери, які безпосередньо працюють у зоні контакту з COVID-19. Люди у білих халатах отримали і муніципальні доплати.

Також днями Верховна Рада ухвалила законопроєкт, згідно з яким у разі смерті працівника державного або комунального закладу охорони здоров’я або державної наукової установи внаслідок інфікування коронавірусною хворобою такий працівник прирівнюється за своїм статусом до військовослужбовця.

Вдвічі важче медичним працівницям, які проходять військову службу. До щоденних викликів війни їм додалась боротьба з вірусом, а обстріли позицій українських військових на Донбасі, навіть після оголошенням карантину, не припинялися. Як повідомляє Командування Медичних сил Збройних Сил України, станом на 20 червня в Збройних Силах України хворіє 137 осіб на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2. Всього за час пандемії одужало – 258 військових, летальних випадків – 5.

Українські військові, чітко розуміють свій обов’язок, який полягає не тільки в тому, щоб захищати землю зі зброєю в руках, а й у тому, щоб допомагати мирним мешканцям прифронтових територій. Збройні сили України надають медичну допомогу мирним мешканцям Донецької та Луганської областей, а також військовим і мобільним госпіталям у районі проведення Операції Об’єднаних сил.

Український народ змушений боротися на двох фронтах: перший – на східних рубежах країни, другий – у кожній інфекційній лікарні. Скільки ще випробувань припаде на долю українців?

До слова, сьогодні, 21 червня, День медичних працівників. Саме цьому професфйному святу приурочили відкриття пам’ятного знака військовим медикам у найстарішому державному медичному закладі України — Національному військово-медичному клінічному центрі «Головний військовий клінічний госпіталь», який нещодавно відзначив 265 років з дня заснування.

Отож, поважаймо наших медиків і, з огляду на нові сплески коронавірусної хвороби, давайте дотримуватись їхнього заклику залишатись вдома, щоб медики якісно працювали на роботі.

загрузка...

Всім здоров’я.

Наталія Кошай, блогерка

Share this...
Share on Facebook
Facebook
0

Хмельницькі новини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *