В селі Маниківці, що у Деражнянській громаді у Хмельницькому районі, урочисто відкрив двері музей подільської вишивки і побуту. Організували музей у приміщенні сільського клубу завдяки зусиллям подружжя місцевих мешканців – завідуючої закладом культури Наталії Кисіль та її чоловіка Анатолія Кисіля.

У двох кімнатах зроблено ремонт, стилізований під традиційну українську хату. Тут – і колиска, і піч в етнічних візерунках, і, звичайно, українські ікони. Католицькі та православні святині музею подарували місцеві мешканці, пише “Поділля News”.

За словами Лесі Долінської, в.о директорки Деражнянського міського історичного музею, яка провела першу екскурсію музеєм, найстаршій сорочці понад 150 років.

Подільська вишивка характеризується великою кількістю рослинних орнаментів – тут і ружі (троянди – ред.), лілії, волошки“, – розповіла пані Леся.

Старовинні глечики, ліжка, знаряддя праці – все по зернині збиралося мешканцями села і начальником відділу культури Деражнянської ОТГ Миколою Черкаським.

Одним з перших відвідувачів унікального музею у Маниківцях став голова громади Андрій Ковпак.

“Вишиванка несе не лише побутове значення, а й сакральне. Цей прикрашений орнаментами одяг був і є досі одним з атрибутів воїнського вбрання захисників українських земель. І до нині вишита сорочка вважається оберегом, – сказав очільник громади та додав, – Молоді українці знову роблять її модною деталлю повсякденного вбрання, що підкреслює – українські традиції живуть”, – зазначив Андрій Ковпак та побажав музею постійного поповнення колекції експонатів, розвитку та зацікавлених відвідувачів.

Читайте також: Новорічний стіл на 2022 рік подорожчав на 8,1%

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *