Розпочинається прибирання садиб і звичайно виникає питання утилізації зелених відходів та обрізаного гілля. У Хмельницькому у перший тиждень місяця відбувається вивезення гілля від приватних домоволодінь комунальниками.

Для того щоб комунальники забрали гілля необхідно зробити в’язанки, довжиною 80-120 см та скласти їх у визначених місцях напередодні дня вивезення.

Гілля та «зелені відходи» також можна привезти самостійно у будь-який день на Центр управління відходами, який працює з 8.00 до 19.00 за адресою пр. Миру, 7 (поблизу міського полігону ТПВ). Такі відходи у населення приймають безкоштовно.

На контейнерні майданчики загального користування, тим більше у самі контейнери, «зелені відходи» викидати не можна.

Нагадуємо, що спалювання сухої рослинності та сміття завдає величезної шкоди довкіллю. Одним із найзручнішим способів утилізації «зелених відходів» є компостування. На власній ділянці можна відвести для цього місце та мати органічні добрива.

Управління з питань екології та контролю за благоустроєм нагадує, що відповідно до Правил благоустрою забороняється спалювати листя, гілля, сухостій, сміття, побутові та інші відходи. За порушення вимог цих правил ст.152 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачена відповідальність, яка тягне за собою накладення штрафу на громадян від 340 грн до 1360 грн і на посадових осіб та громадян – суб’єктів підприємницької діяльності від 850 грн до 1700 грн відповідно.

Також у 2020 році набули чинності законодавчі зміни, які передбачають підвищення штрафів для паліїв сухої рослинності. Відповідно до ухваленого закону в Україні зросли штрафи за підпали, знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на сільгосподарських землях вогнем. За такі дії представники Державної екологічної інспекції Хмельницької області, Хмельницького районного управління ГУ ДСНС України в Хмельницькій області можуть притягнути порушника до відповідальності за статтею 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (самовільне випалювання рослинності або її залишків).

Згідно з нею, громадянину, який спалює листя, може загрожувати від 3 тисяч 60 гривень до 6 тисяч 120 гривень штрафу. Для посадових осіб розмір штрафів ще вищий — від 15 тисяч 300 гривень до 21 тисячі 420 гривень.

Натомість, якщо такі дії були вчинені у межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, громадянина можуть оштрафувати на суму від 6 тисяч 120 гривень до 12 тисяч 240 гривень. Для посадових осіб штрафи за таке правопорушення нині становлять від 21 тисячі 420 гривень до 30 тисяч 600 гривень.

Читайте також: Графік збору небезпечних відходів у Хмельницькому у вересні

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *