В мікрорайоні Ракове планують відкрити спорт-інтернат

В мікрорайоні Ракове планують відкрити спорт-інтернат
Share this...
Share on Facebook
Facebook
0

Розглянути можливість відкриття у Хмельницькому обласного комунального спеціалізованого навчального закладу спортивного профілю просять депутати Хмельницької облради Хмельницького міського голову та голову Хмельницької ОДА, повідомляє Суспільне.

Пропонують відкрити спортивний ліцей на базі Хмельницької санаторної загальноосвітньої школи-інтернату №2, що у мікрорайоні Ракове.

Про це Суспільному стало відомо з рішення останньої сесії Хмельницької обласної ради.

«В Україні функціонує 21 спеціалізований навчальний заклад спортивного профілю. Для створення подібного навчального закладу у Хмельницькому є багато сприятливих умов – наявність потужного тренерсько-викладацького складу та талановита молодь. Варто зазначити, що до 2017 року учні та спортсмени Хмельниччини, які навчалися у спеціалізованих спортивних закладах України в різних областях, давали паралельний залік як для Хмельниччини, так і для області, де вони тренувалися. Наразі такий залік ліквідовано, і усі спортивні результати, які показують спортсмени, зараховуються тій області, де відбувається їх підготовка. Отже, питання відкриття обласного спеціалізованого закладу спортивного профілю наразі є досить актуальним», – ідеться у рішенні обласної ради.

За словами в.о. директора департаменту освіти Хмельницької міської ради Надія Балабуст пояснює, що реформи, які відбуваються у державі, не передбачають фінансування санаторних шкіл-інтернатів, у яких діти перебували на навчанні тимчасово на період оздоровлення. Тому Хмельницька санаторна школа-інтернат №2 має протягом року бути реформована у інший навчальний заклад.

«Зараз ми думаємо над тим, який саме заклад створити на базі цієї школи-інтернату. Розглядаються різні варіанти – спеціалізована гімназія, ліцей. Розглядається також і можливість створення на базі цього інтернату спеціалізованого навчального закладу спортивного типу. Але остаточного рішення поки не має», – каже Надія Балабуст.

Начальник управління молоді та спорту Хмельницької ОДА Володимир Клімов каже, що більшість голів спортивних федерацій області та тренерсько-викладацького складу спортивних шкіл підтримують ідею створення в обласному центрі спеціалізованого навчального закладу спортивного типу.

«Є багато перспективних дітей-спортсменів у різних районах та селах Хмельниччини, до яких не може доїхати тренер. І було б дуже добре, якби такі діти були зібрані в одній школі, де могли б не лише здобувати загальну освіту, але й тренуватися», – каже Володимир Клімов.

За його словами, Хмельницька школа-інтернат №2 для реформування її в обласний спортивний ліцей підходить ідеально, адже має гарну матеріальну базу. Утім, створення подібного закладу тягне за собою чималі фінансові видатки, до яких поки область не готова.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
0
загрузка...

Хмельницькі новини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *