В ніч з 24 на 25 грудня – Різдво Христове зустрічають християни західного обряду

Першими починають зустрічати свято християни за Григоріанським та Новоюліанським календарями. В ніч з 24 на 25 грудня Різдво Христове приходить у домівки і серця католиків, протестантів, лютеранів та деяких православних конфесій.

Його відзначають 25 грудня у багатьох країнах світу на честь народження Сина Божого, що викупив гріхи людей своєю смертю. Різдво вважається одним із найважливіших свят християн. Крім того, воно є офіційним державним святом і вихідним днем у понад ста країнах світу. Цього дня Різдво переважно відзначають католики, а також багато православних, протестантів, лютеранів. Свято припадає на найдовшу в році ніч, коли, за віруваннями християн західного обряду, і народився Ісус Христос у Вифлеємі. У Західній Україні Різдво часто знають як “католицьке” або “польське» Різдво. Це ж свято відзначають і православні християни (східного обряду), але 7 січня, на 13 днів пізніше.

Святкування католицького Різдва відбувається не один день: існує ще п’ятиденне передсвяття і шестиденне післясвяття. Самі ж різдвяні богослужіння здійснюють тричі: опівночі, зі сходом сонця і вдень.
Головна окраса свята — це вбрана смерека або ялинка, яку ставлять у своїх домівках віруючі. Деревце прикрашають кольоровими кулями, новорічними прикрасами, цукерками і соковитими фруктами. А легенда про подарунки волхвів для Маленького Ісусика започаткувала традицію обмінюватися подарунками на Різдва. Віруючі з трепетом ставляться до свята та намагаються якнайгарніше та найурочистіше оздобити власні домівки і приділяють цьому багато часу. Адже кожна деталь має своє значення, до того ж така наполегливість у приготуванні до свята символізує віру і шанування Христа.

В цей день відбуваються три богослужіння:
• Перше означає єдність Отця і Сина і відбувається опівночі.
• Друге проводять під час появи на світ нового життя з утроби матері і відбувається воно на світанку.
• Третє богослужіння символізує народження Ісуса Христа в серцях усіх віруючих, проходить вдень.
Жодне інше свято не здатне настільки об’єднати людей, як Різдво Христове. Від давна цей особливий день, наповнений теплом і любов’ю, зустрічають в колі сім’ї та близьких друзів. Для усіх християн світу цей день є одним з головних свят у році, щоправда, відрізняються дати святкування для православних християн і католиків. Різдвяні традиції передаються з покоління в покоління і несуть в собі весь сенс всеосяжної любові Христової.

Щиро вітаємо зі святом та бажаємо миру усім!

Random Posts

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*
*