За труну на колесах хочуть… убити, повідомляє видання унас.news.

Кілька днів тому “У нас. news” розповів про нетиповий перформанс у Старокостянтинові – гроб на вантажівці і голос з гучномовця, що закликає до дотримання карантину. Історія отримала продовження…

За труну на колесах хочуть... убити (ОНОВЛЕНО)

Сьогодні до “У нас. news” звернувся ініціатор “шокової терапії” Ігор Матвіюк з проханням про інтерв’ю. Саме за його ініціативи на вулицях міста з’явився автомобіль із труною, який наробив багато галасу в Старокостянтинові та у Facebook. Організатор перформансу стикнувся з погрозами фізичної розправи.Кор.: Ігоре, інформація про Вашу акцію сколихнула мережу. Хтось просить приїхати до їхнього міста, аби в такий спосіб “достукатися” до людей, які не розуміють небезпеки коронавіруса. Інші закидають мало не смертний гріх, бо чорна труна – моторошне видовище

Чому гроб? “Страх, це основний подразнювач інстинкту самозбереження”, сказав Зігмунд Фрейд. На жаль, в реаліях сьогодення важко достукатись до свідомості людей. Саме бажання примусити людей зрозуміти усю важливість і необхідність карантину, наштовхнуло мене й інших хлопців-однодумців на таку акцію. Ні розклейка по місту флаєрів, ні об’яви через гучномовець бажаного результату не дають. На жаль, люди продовжують нехтувати попередженнями. Маски використовують 30% відвідувачів продуктових магазинів. Сьогодні особисто був свідком, як чоловік без маски пчихнув у долоню, а далі тими ж долонями “перемацував” хліб. Масову роздачу масок організувати складно, оскільки гаманець – не безлімітний. Хоча є неофіційна інформація, що в місті на складах окремих швейних підприємств є десятки тисяч масок, які обходились би дешевше…

Кор.: Тобто, труна на автомобілі – джерело страху?

Саме страх повинен примусити задуматись. Людей похилого віку задуматися над тим, що ікони є вдома і не обов’язково йти до церкви, щоб помолитися. Задуматися, що захисна маска потрібна не тільки для того, щоб пустили до магазину. Страх за дітей, щоб не бігали по вулиці, граючись групами, як на звичайних канікулах. Страх, через бездіяльність. Бо, якщо знехтувати оцими адекватними заборонами – буде… гроб!

Наші кореспонденти стали свідками того, як кілька днів тому автомобіль із домовною зупинила поліція і виписала штраф. Утім, оштрафували не за таку “антивірусну” діяльність, а за порушення правил керування транспортним засобом. Ігор розповідає, що за час їхніх акцій неодноразово зупиняла поліція і накладала штрафи.

Але вчора дійшло до відкритих погроз фізичної розправи, – продовжує Ігор Матвіюк. – Люди спортивної статури заблокували нас на автомобілях на виїзді з міста. Погрожували підпалити нашу машину, взяти рушницю й застрелити. Бо, мовляв, чорного гроба лякаються діти. А як ті діти опинилися на вулиці під час карантину? Дійшло до штовханини. Звідкись з’явилися ще кілька людей. Одні кричали, погрожували. Інші заспокоювали. Під’їхала поліція. У приватній розмові поліцейські порадили бути обачними, бо спущеними колесами на машині, що відбувається регулярно, справа може не обмежитися. Тобто, якщо ти намагаєшся достукатись до людей, застерегти, так, відверто налякати, але заради їхнього ж життя та здоров’я – є вірогідність фізично постраждати.

У Facebook під час коментування акції багато людей обурювались, що Ігор повернувся з Італіі і не самоізолювався. Ігор Матвіюк стверджує, що повернувся з Італії три місяці тому, відтак дотримався необхідного періоду самоізолювання.
ОНОВЛЕННЯ. О 15:30 з’явилося повідомлення: “Дорогі друзі, історія з “Гробом на колесах” закінчена, хтось розбив лобове скло та поламав труну”. На скільки нам відомо, про скоєне повідомили поліцію. Якою буде реакція і дія копів, розкажемо.
ОНОВЛЕННЯ. 18:30. У автомобілі розбили лобове скло, розтрощили салон, викрали звукову апаратуру. Поліція зафіксувала всі пошкодження. Розглядатимуть, як навмисне псування майна та крадіжку.
ОНОВЛЕННЯ. 31.03.2020. У поліції проінформували, що по даному факту відкрите кримінальне провадження за ст. 185 ч. 1 (Крадіжка) Кримінального кодексу України. Наразі слідчі встановлюють усі обставини події.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *