Кабінет Міністрів України схвалив постанову щодо вдосконалення порядку перереєстрації автомобілів, відомості про власників яких містяться в Єдиному реєстрі боржників.

Відтепер, крім стандартного договору купівлі/продажу, такими також вважаються акт про придбання на електронному аукціоні або рішення про безоплатну передачу конфіскованого майна.

Крім того, після рішення Кабміну розширюється перелік винятків для перереєстрації транспортного засобу боржників:

  • якщо вона не пов’язана з відчуженням;
  • транспорт придбано на аукціоні з продажу конфіскованих машин;
  • ТЗ отримано в якості погашення боргу;
  • ТЗ отримано безкоштовно в рамках розпорядження конфіскованим майном.

Мін’юст таким чином врегулював перереєстрацію конфіскованих заставних автомобілів. Необхідність такого рішення там пояснили відмовами сервісних центрів реєструвати заставні авто, продані банками.

За словами заступниці міністра юстиції з питань європейської інтеграції Валерія Коломієць, «сьогодні положення відповідного Порядку не кореспондуються з положеннями законів України, які надають права заставодержателям на продаж заставного майна – автомобілів, які були передані в заставу саме цьому окремому кредитору».

«Зокрема, Законом України «Про забезпечення вимог кредиторів та реєстрацію обтяжень» чітко визначено, що продаж предмета обтяження є підставою для припинення всіх існуючих забезпечувальних та публічних обтяжень щодо відповідного рухомого майна, а також інших договірних обтяжень з нижчим пріоритетом. Натомість на практиці сервісні центри МВС відмовляють у реєстрації транспортних засобів, проданих банком відповідно до вимог цього закону, за новим власником, у випадках, коли органами державної виконавчої служби чи приватними виконавцями відкриті будь-які інші провадження щодо стягнення коштів із особи, яка передала банку в заставу автомобіль», – так пояснила необхідність прийняття постанови Коломієць.

Крім того, потребує приведення Порядку у відповідність до Закону № 1701-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо усунення розбіжностей та осучаснення реалізації майна в іпотеці та виконавчому провадженні», який визначає, що реалізація арештованого майна здійснюється шляхом проведення електронних аукціонів або за фіксованою ціною.

«Ми пропонуємо вдосконалити порядок перереєстрації транспортного засобу шляхом розширення переліку виключень проведення перереєстрації транспортного засобу в разі звернення до сервісного центру МВС щодо транспортного засобу, відомості про власника якого містяться в Єдиному реєстрі боржників, а саме доповнити підставами щодо безоплатного отримання транспортного засобу та придбання транспортного засобу в порядку, визначеному статтею 30 Закону України «Про забезпечення вимог кредиторів та реєстрацію обтяжень», – зазначила заступниця Міністра.

«Відтепер покупці предмета обтяження зможуть безперешкодно реєструвати придбаний транспортний засіб, а кредитори – реалізовувати своє право на продаж та реєстрацію за новим власником предмета забезпечувального обтяження», – наголосила Валерія Коломієць.

Що це дасть? Іншими словами, постанова приводить у відповідність до чинного законодавства порядок перереєстрації транспортного засобу, який було передано в заставу окремому кредитору, в разі звернення до сервісного центру МВС. Сьогодні сервісні центри МВС відмовляють у реєстрації таких транспортних засобів, що суперечить Закону України «Про забезпечення вимог кредиторів та реєстрацію обтяжень».

Читайте також: Чемпіонку з важкої атлетики з Хмельницького нагородили “важким” грошовим сертифікатом 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *