За підсумками 2020 р споживчі ціни в Україні підвищаться на 8,7%, реальна зарплата скоротиться на 0,3%, а рівень безробіття може досягти 9,4%.

Про це йдеться в проекті макропрогнозу, який розроблений Міністерством економки, повідомляє “Ділова Столиця” з посиланням на свої джерела. Зазначені цифри істотно відрізняються від закладених в попередньому макроекономічному прогнозі уряду, складеному в жовтні 2019 р.

Тоді споживча інфляція за підсумками 2020 р прогнозувалася на рівні 5,5%, а безробіття – 8,1%. При цьому очікувалося зростання реальної зарплати на 10,1%.

В уряді переглянули в бік погіршення минулий макропрогноз внаслідок очікуваного скорочення світової економіки, падіння цін на сировинних ринках, зменшення припливу прямих іноземних інвестицій і інших несприятливих чинників. Згідно з новими розрахунками, валовий внутрішній продукт України в поточному році скоротиться на 3,9%. Крім того, через кризові явища в світовій та українській економіці і пов’язаних з ними карантинних заходів спостерігається значний спад у виробництві і торгівлі, в зв’язку з чим український уряд пропонує переглянути держбюджет, збільшивши дефіцит і держборг.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *