Вакцинація в Хмельницькій області здійснюється відповідно до Дорожньої карти, затвердженої постановою Кабінету Міністрів, якою визначено основні цільові групи та етапи вакцинації.

Про це на брифінг щодо вакцинації від COVID-19 зазначили у Хмельницькій обласній адміністрації.

Наразі розпочато етап масової вакцинації, коли кожен охочий може отримати щеплення  від COVID-19. Загалом в області зроблено понад 301 тисячу щеплень: 170 тисяч мешканців вакциновано першою дозою (близько 17% населення), понад 130 тисяч – двома (8,6% населення), при плановому показнику більше 50%.

Найвищий рівень охоплення вакцинацією у Хмельницькій (28% щеплених першою дозою), Нетішинській та Славутській громадах (23% щеплених першою дозою), найнижчий – у Дунаєвецькій та Ізяславській територіальних громадах (13-14% щеплених першою дозою). В цілому темпи вакцинації на Хмельниччині є недостатніми, аби забезпечити необхідний рівень захисту населення від COVID-19 в умовах нової хвилі захворювання.

Також в ОДА зазначили, що область у повному обсязі забезпечена вакцинами. На складах наявні майже 130 тис. доз AstraZeneka, 90 – Coronavac, біля 30 тис. доз Pfizer. Окрім того, наявна необхідна кількість доз Moderna для другого щеплення тих, хто отримав першу дозу саме цієї вакцини. Усі вакцини безпечні, зберігаються з дотриманням “холодового ланцюга”, мають відповідний термін придатності.

В області відкрито 92 пункти щеплень, 9 центрів масової вакцинації, працює 64 мобільних бригади. Зараз в середньому за день в області роблять 4700 щеплень при плановому показнику визначеному МОЗ України для нашої області. 8000 щеплень, розрахованому МОЗ України. Медпрацівники спроможні забезпечити виконання таких обсягів, тому основне – це бажання громадян.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *