В Хмельницькому під пам’ятною табличкою єврейського гетто з’явились свастики

У Хмельницькому під пам’ятною дошкою, встановленою на місці єврейського гетто, нанесли трафаретом дві свастики. 

Про це ZMINA повідомив голова правління Хмельницької іудейської релігійної громади Ігор Ратушний.  

У Проскурові (назва Хмельницького до перейменування) в 1941–1942 роках знищили 16 тисяч євреїв. Для вшанування їхньої пам’яті Хмельницька міська рада спільно з Хмельницьким благодійним фондом “Хесед Бешт” відкрила на місці проскурівського єврейського гетто меморіальний знак. Це відбулося 27 січня цього року, в Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. 

Через два тижні, 9 лютого, під пам’ятною дошкою з’явилися дві свастики.  

У коментарі ZMINA Ратушний зазначив, що громада звернулася до місцевої поліції та СБУ через інцидент. Ратушний вважає його організованим, оскільки свастики нанесли за допомогою заготовлених заздалегідь трафаретів: на них також містяться написи, які, однак, неможливо прочитати, оскільки фарба розпливлася. 

За словами В’ячеслава Ліхачова, керівника Групи моніторингу дотримання прав національних меншин, минулого разу подібний інцидент стався в Хмельницькому сім років тому: у 2014-му пам’ятник євреям – жертвам Проскурівського погрому розмалювали свастиками та вольфсангелями і . На думку фахівця, цьогорічне публічне відкриття пам’ятного знаку могло привернути увагу, зокрема, недоброзичливців, які вдалися до антисемітського вандалізму.  

Random Posts

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*
*