Рівно за 100 років до початку діяльності широкорекламованої у нас компанії «В2В Jewelry», в 1919 році італійський емігрант і уже злочинець-рецидивіст Карло П’єтро Джованні Понці, що у США став просто Чарльзом Понці, заснував першу, відому у світі фінансову піраміду.

Його ідея була переконливою і підкріпленою певними розрахунками. Він казав, що займається торгівлею поштовими марками, що мають різну ціну США та Європі (ціна дійсно відрізнялась у 5-6 разів) і казав, що чим більше йому дадуть грошей, тим більше він зможе прокрутити і заробити. Все б то так. Але марок цих було не так вже й багато, а сам Чарльз і не думав займатись їх купівлею-продажем. Всі сили він кинув на рекламу і розвиток представництв, що буквально за декілька місяців почали з’являтись по всім Штатам.

Пропозиція афериста спочатку вганяла американців у ступор, потім викликала гостре бажання легкої наживи. Ще б пак – папери італійця обіцяли клієнту, який їх купив, прибуток у розмірі 50% вкладеної суми лише за 40 днів. Той, хто вклав $ 100 у схему Понці, менше ніж через півтора місяці міг розраховувати на $ 150.

Для підігріву інтересу клієнтів в офісі діяла спеціальна схема: для вкладників існувало кілька десятків кас, а от для одержувачів прибутку – лише два вікна. Природно, біля них утворювалися великі натовпи людей. До того ж людина, яка отримала гроші, йшла повз каси, які приймали кошти, і відчувала спокусу знову спробувати щастя.

Як писали місцеві ЗМІ, до червня 1920-го Понці зміг залучити $ 15-20 млн – на ті часи шалені гроші. Зарплата високопосадового чиновника в країні становила кілька тисяч доларів на рік.

Нічого у цій історії Вам не нагадує? Так це, був початок, а кінець у всіх пірамід завжди один. В історії з Понці свою роль зіграли журналісти, які за своє розслідування навіть отримали найпрестижнішу в світі Пулітцерівську премію та чоловік, що дав Чарльзу перші 200 доларів, а потім подав на нього позов, вимагаючи половину прибутків. Рахунки було заблоковано на час суду, що і стало кінцем афери. Ніхто точно не зміг сказати, на скільки Понці “нагрів” своїх вкладників, суми коливались від 25 до 200 млн доларів. Але в будь якому разі вони були просто фантастичними.

Понці засудили за статтею, що передбачає тюремний термін від семи до дев’яти років але він зміг викрутитися: він вийшов на свободу під заставу і вирушив у Флориду, де спробував зайнятися махінаціями із землею, але знову потрапив під слідство.

В 1937 році його вислали до Італії як небажаного іноземця. Проживши кілька років на батьківщині, де він навіть працював перекладачем з англійської мови, Понці вирішив знову спробувати щастя, цього разу в Бразилії. Але удача залишила афериста, і він закінчив свій життєвий шлях як більшість його «колег» – в убогості і забутті. У 1947 році він помер у благодійній лікарні на околиці Ріо-де-Жанейро, залишивши після себе $70, яких ледве вистачило на скромні похорони.

Далі були інші його послідовники. Всесвітньовідомі Медоф та Мавроді і тисячі нікому не відомих аферистів. Але схема завжди одна і вона діє досі.

Не будемо зупинятися на діяльності В2В останнього року, її висвітлили більш ніж добре. Все зупинилось з карантином. Здавалося б зупинилось. Але ні. Нещодавно компанія анонсувала новий вид вкладень – електронний! З’явилось відео, де вкладникам розказують, що тепер у них є власна криптовалюта і тепер кожен може вкладати в неї не відходячи від комп’ютера чи телефона. І достатньо лише вкласти і трошки почекати, і вже можна буде отримати прибуток. А якщо почекати не трошки, а більше, то і прибуток буде більшим. При чому ні дія цієї криптовалюти, ні принцип заробітку на ній не пояснюється. Наводиться лише приклад Біткойна, мабуть, як найбільш відомої криптовалюти. І те, що вона виросла в стільки то раз. І ні слова про те, що вона не тільки росла, а й падала і спрогнозувати її курс, це так само як прогнозувати свою долю по лініям руки.

https://youtu.be/LJy1h7iURDo

Просто хочеться попередити дорогих вкладників компанії. Що якщо через деякий час ви почнете вимагати власних грошей на площі, то не кажіть, що вас ніхто не попереджав. Не будуть же на кожній розетці писати, що туди не можна вставляти пальці. Читайте книжки, дивіться фільми, залишайтесь вдома та мийте руки. І не забувайте, що держава вам нічого не винна.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *