З 25 листопада до 10 грудня в Україні проходить інформаційна кампанія, присвячена запобіганню насильству стосовно жінок і домашньому насильству.

На Хмельниччині жінки активно долучаються як до місцевих ініціатив, так і всеукраїнських. “Відчинимо правду про насильство” – така акція в підтримку ратифікації Стамбульської Конвенції пройшла днями у столиці. Участь у заході взяли хмельничанки, зокрема депутатка Шепетівської міської ради фракції “Батьківщина” Валентина Прохорчук.

«10 років тому Україна підписала Конвенцію Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами, відому як Стамбульська конвенція. Проте на сьогодні вона не ратифікована», – говорить депутатка.

Організатори акції встановили інсталяцію у вигляді дверей у домівки жертв насильства аби показати, що зачинені двері можуть приховувати різні види насильства — фізичне, сексуальне, психологічне й економічне.

«Ми можемо не бачити проблеми за зачиненими дверима, але вона існує. Ратифікація Стамбульської конвенції – вирішення проблеми домашнього насильства», – підкреслює Валентина Прохорчук.

Наразі завершується підготовка до подання на розгляд Верховної Ради України проєкту закону про ратифікацію Конвенції.

Стамбульська конвенція може забезпечити:

  • – один сучасний шелтер (місце, де можна, якийсь час пожити, отримати кваліфіковану допомогу і захист)  на кожні 10 тисяч осіб;
  • – телефони підтримки, які всі знають як власний номер;
  • – весь комплекс допомоги 24/7 безкоштовно;
  •  – злагоджений алгоритм реагування безпекових і соціальних служб.

За словами Валентини Прохорчук, у разі винекнення кризової ситуації вдома жертви насилля можуть звернутись до поліції, яка допоможе знайти тимчасовий притулок. Один з таких діє у Шепетівці. Тут можна оговтатись від стресової ситуації, переночувати, поїсти.

«На базі громадської організації «Центр натхнення» створено «кімнату милосердя» для надання допомоги та прихистку постраждалим від домашнього насильства. Але не кожен, хто потребує допомоги туди звертається, хто через незнання про існування такого закладу, хто через боязнь та з інших причин», – зазначає депутатка.

Також у місті працює Центр безоплатної правової допомоги, де компетентні фахівці надають юридичні консультації людям, які зазнають домашнього насильства.

Нагадуємо, що у разі вчинення домашнього насильства, ви можете зателефонувати в поліцію за номером 102 (за необхідності — звернутися за медичною допомогою —  103). Також діє Національна «гаряча» лінія з попередження домашнього насильства (Ла Страда) — 116 123. Отримати безоплатну правову допомогу можна за номером 0-800-213-103.

Читайте також: На Хмельниччині винесли вирок ґвалтівнику 12-річної дівчинки

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *