Персона нового можливого голови ОДА викликала безліч питань серед хмельничан. Але в силу своєї неочікуваної появи у довгому списку кандидатів та не дуже публічної попередньої діяльності, дати відповіді на питання про нового голову мало кому під силу.

Журналісти http://dsnews.ua та http://depo.ua спробували:

Дмитро Габінет є давній колега й прихильник “слуг народу” – нардепів Стефанчуків, але ще давніший – вже тричі нардепа Сергія Лабазюка

Кандидатура 36-річного потенційного очільника Хмельницької ОДА Дмитра Габінета з’явилася певною мірою несподівано. Лише напередодні теперішні керівники області зустрілися з народним депутатом України Миколою Стефанчуком, а одразу потому – новина про погодження урядом кандидатури на посаду голови Хмельницької облдержадміністрації. Офіційно на зустрічі йшлося про моделювання мереж надання публічних сервісів та послуг в регіоні. А от, неофіційно, схоже, з’ясовували щось інше.

Потенційний очільник області є помічником на громадських засадах нардепа від “Слуги народу” Миколи Стефанчука, має викладацький стаж на кафедрі теорії та історії держави і права ХУУПу, є кандидатом юридичних наук. Дмитро Габінет також є одним з засновників та головою громадської організації “Форпост народовладдя” (існує з 2014 року). Там у співвласниках числиться і чинний т.в.о заступника голови ОДА Сергій Ткачук. Є в трудовому стажі й юристконсульство в Хмельницькому військовому госпіталі. Входить і у Спілку освітян України.

Біографія його не надто доступна для широких мас, а точніше – маловідома, навіть зважаючи на ніби-то громадську активність. Більше про Дмитра Габінета останнім часом можна було говорити як про керівника (призначений в 2017 році) Хмельницького інформаційно-консультаційного центру UMCS, який допомогає з усіх питань вступу та навчання в Університеті Марії Кюрі-Склодовської в Любліні. Сам очільник цієї організації, подейкують, там на зарплаті та періодично читає лекції у польському університеті. Фаховий рівень йому це дозволяє – все таки кандидат наук, хоча два роки тому провалив кваліфікаційний іспит для набуття права на заняття адвокатською діяльністю в Україні. 

Що ж до біографічних даних, то народився Дмитро Габінет 9 серпня 1982 року, вчився в хмельницькій ЗОШ №12, потому в Хмельницькому університеті управління та права. Має й закордонну освіту – закінчив Університет ім.Адама Міцкевича в Познані (Польща). Це – за його ж інформацією, яка поширена в соцмережах. Науковий ступінь здобував в Інституті законодавства Верховної Ради України.

У політиці він “проявлявся” потроху на “орбіті” очільника місцевої політсили “Поруч” і нардепа-самовисуванця уже трьох скликань Сергія Лабазюка. У 2012 році Дмитро Габінет був юрисконсультом в ОВК №188 (охоплює частину обласного центру та Волочиський і Хмельницький райони). З часу створення округу, а це було якраз у ті парламентські вибори, його “нарізали” саме під представників тодішньої партії влади – Партії регіонів. Лабазюк – успішний агробізнесмен, його родині також належить бізнес, пов’язаний із ремонтом доріг. В його активах, за даними останньої декларації, майже 324 млн грн. У нього зараз помічником числиться Сергій Мандзій, який “допомогав”  президенту Володимиру Зеленському під час виборчої кампанії. 

На цьогорічних позачергових виборах до Верховної Ради Дмитро Габінет офіційно був зареєстрований ЦВК спостерігачем від громадської організації “Завжди поруч! За Хмельниччину!”, керує якою Віолета Лабазюк – дружина нардепа. Спостерігав за виборами, якраз на окрузі №188, де перміг вкотре Сергій Лабазюк.

У травні 2019 року, ще при губернаторстві Вадима Лозового – ставленника нардепа і олігарха Олександра Гереги, за часів президентства Петра Порошенка, входив до складу комісії з оцінки та попереднього конкурсного відбору інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку, при облдержадміністрації.

Є ще в “послужному” списку Дмитра Габінета причетність до Сергія Тігіпка й “Сильної України”. Теперішній потенційний голова Хмельницької ОДА був серед уповноважених осіб Партії Сергія Тігіпка “Сильна Україна” в одномандатних виборчих округах на позачергових виборах народних депутатів України 26 жовтня 2014 року – по округу №187 – місто Хмельницький. Місцеві політеліти знають про близькість до Тігіпка Віталія Олуйка, свого часу голови ОДА, нардепа та ректора ХУУПу, де викладав і вчився Дмитро Габінет. Не секретом є приязні стосунки Олуйка й Габінета. Можливо досвід та дипломатичність вкупі з освіченісю Олуйка стане у пригоді новоспеченому керівникові. Разом з тим, цілком вірогідно,  з’являться “на орбіті”  Зевлади призабуті прізвища.

Офіційно про статки майбутнього очільника Хмельниччини поки нічого не відомо, на сайті е-декларацій немає жодних його документів. Відкритим, хоча вже певне вирішеним, є й питання президентського Указу щодо призначення Дмитра Габінета головою ОДА.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *