Мільйонні збитки та загроза надзвичайної ситуації радіоактивного характеру – результат незаконного видобутку піску поблизу Хмельницької атомної електростанції.

В результаті проведення правоохоронцями обшуків на родовищі піску поблизу Хмельницької АЕС встановлено, що незаконний видобуток здійснювався упродовж 2018-2021 років у санітарно-захисній та охоронних зонах водойми-охолоджувача Хмельницької атомної електростанції. 

За попередньою оцінкою, незаконний видобуток піску завдав державі збитків на суму 78 млн гривень. Крім того, протиправна діяльність створювала передумови до виникнення надзвичайних ситуацій радіоактивного характеру. 

“Під час санкціонованих обшуків працівники ДБР вилучили бухгалтерські, податкові та інші фінансові документи; проєктну документацію щодо розробки та видобування корисних копалин; записи з даними «чорної бухгалтерії». На даний час перевіряється причетність до незаконної діяльності посадових осіб правоохоронних та контролюючих органів”, – повідомили у прокуратурі. 

Попередня кваліфікація правопорушення: зловживання владою, що спричинило тяжкі наслідки, зловживання повноваженнями, надання неправомірної вигоди, незаконне видобування корисних копалин (ч. 2  ст. 364, ч. 1 ст. 364-1, ч. 3 ст. 369, ч. 2 ст. 240 КК України). Санкції статей передбачають покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 8 років з конфіскацією майна.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *