Відому хмельницьку громадську активістку Альону Березу не пускали на засідання комісії міськради. Майже детективна історія

Охорона Хмельницької міської ради лише після приїзду поліції пропустила журналістку-фрілансерку, засновницю Жіночого антикорупційного руху, відому в Хмельницькому громадську діячку Альону Березу на засідання постійної депутатської комісії з питань містобудування, земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища.

Засідання комісії відбулося 13 січня. Недопуск охоронці аргументували посиленими карантинними обмеженнями через пандемію COVID-19. Водночас ані на вимогу журналістки, ані на вимогу патрульної поліції ні охорона, ні будь-яка посадова особа міськради не надали для ознайомлення жодного нормативного документа, яким би передбачались обмеження доступу журналістів до засідань постійних депутатських комісій.

Як повідомила Альона Береза, 12 січня на офіційному сайті міськради було розміщене оголошення про проведення 13 січня засідання постійної депутатської комісії з питань містобудування, земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища Хмельницької міської ради. В оголошені, окрім дати, місця, часу засідання та порядку денного, інформації про будь-які обмежувальні заходи зазначено не було.

Врешті-решт, після втрати години робочого часу журналістку Альону Березу допустили до засідання комісії. Пустили її лише після спілкування заступника Хмельницького міського голови Романа Примуша з головою та членами постійної депутатської комісії з питань містобудування, земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища.

Після завершення засідання голова цієї комісії та депутат Хмельницької міськради Сергій Болотніков від фракції політичної партії “Команда Симчишина” пояснив Альоні Березі позицію комісії тим, що охорона не повідомила їх про надання журналістського посвідчення. Також депутат пообіцяв, що винуватці будуть притягнуті до відповідальності за свої дії.

Допис Альони Берези у Фейсбук:

Як зазначає Альона Береза, відповідно до п. 2 статті 2 Регламенту Хмельницької міської ради 8 скликання, “відкритість роботи міської ради забезпечується шляхом присутності представників засобів масової інформації, які можуть бути акредитовані при міській раді з метою створення сприятливих умов для здійснення їх професійної діяльності”. 

Водночас Постанова Кабінету Міністрів “Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2” від 9 грудня 2020 року не містить обмежень діяльності журналістів. 

Random Posts

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*
*