У нещодавно створеному відділені постінтенсивного виходжування для новонароджених Хмельницької обласної лікарні на сьогодні перебуває 8 дітей. Відділення заповнене повністю. Тут надають допомогу малятам з помірними та легкими дихальними розладами, недоношеністю, затримкою внутрішньоутробного розвитку та різноманітними перинатальними інфекціями.

Серед новонароджених у відділені і маленький Юрчик, сюди хлопчик потрапив зі сміттєзвалища, де проживають його батьки. Наразі дитині вже пару тижнів, за словами лікарів він активно набирає вагу та тішить їх своїми посмішками.

«На даний момент у відділені перебуває дитина позбавлена батьківського піклування, яка планується на переведення у будинок дитини. Дитина забезпечена абсолютно всім необхідним і харчами, і усіма речами, які необхідні для догляду. Батьки проживають на смітнику, там хлопчик народився і звідти до нас поступив. Зараз дитина добре їсть та гарно набирає вагу», – розповідає Ірина Мандебура, заввіділенням постінтенсивного виходжування для новонароджених дітей КНП «Хмельницька обласна лікарня» у сюжеті «Першого Подільського».

Відділення забезпечене сучасним обладнанням, тут є кувези з сервоконтролем для виходжування глибоко недоношених дітей, інфозомати та лампи для фототерапіїї. Крім цього, створені максимально комфортні умови перебування та лікування, як для породіль, так і для малят. Ірина, яка днями потрапила сюди, через певні підозри розповідає, тут себе добре почуває та за дитину спокійна.

«Дуже комфортно, те, що тут дуже близько туалет і ванна, що ти можеш залишити дитинку у кувезику і собі відійти кудись, і при цьому ти чуєш, що відбувається і чи не плаче маля. Дитинка ж не може бути постійно під чиїмось наглядом. Також зручно, що завжди поруч медсестра, до якої можна звернутися та спитати будь-якої поради», – каже породілля.

Лікарі та медичні сестри навчають молодих мам особливостям догляду за немовлятами, принципам грудного вигодовування, а також за необхідності надають психологічну допомогу. Для дитини особливо добре те, що на відмінну від реанімації, тут мама може постійно перебувати з дитиною, зазначає директорка КНП «Хмельницька обласна дитяча лікарня», Лілія Брухнова.

«Відділення необхідне самим дітям, а також матерям. Адже в реанімації вони не можуть бути разом зі своїми дітьми, умови не передбачають цілодобового перебування, а тут мама якраз з дитиною. Де її допомога, любов, ласка і бажання допомогти найкраще проявляються», – розповідає директорка.

У відділенні також працює спеціальна бригада швидкої, яка надає медичну допомогу новонародженим у складних умовах. Надалі, розповідають лікарі, є перспектива, що відкриється новий корпус і вони зможуть забезпечувати догляд, виходжування та реабілітацію не менше, ніж 25 діткам.

Читайте також: Які платні послуги надає Хмельницька дитяча лікарня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *