Хмельничанина, бізнесмена, колишнього продюсера Миколи Баскова заарештували в Москві

Бориса Ісаковича Шпігеля, керівника одного з найбільших в Росії підприємства з торгівлі продукції фармакології, було затримано за підозрою у дачі хабаря.

Здавалося б ця подія не має жодного стосунку до нас. Якби не особа головного підозрюваного у цій справі.

Борис Шпігель – колишній російський сенатор, голова багатьох російських державних організацій, президент Всесвітнього конгресу російськомовного єврейства – наш земляк. Він народився( у 1953 році) і виріс у Хмельницькому.

У своїх спогадах він завжди з теплом згадував наше місто та Старокостянтинів, де жили його дідусь і бабуся. Його батько – Ісаак Шпігель, тезка, а можливо й родич відомого хмельницького нотаріуса початку 20-го століття, який залишив хмельничанам у спадок будинок, де зараз знаходиться знаменита “Ресторація Шпігеля”, не був таким заможним.

Будинок Шпігеля

Велика родина жила бідно і власну двокімнатну квартиру отримала, коли наш герой уже повернувся з армії.

Після армії Борис Шпігель навчався на історичному факультеті Кам’янець-Подільського педагогічного університету. Також активно брав участь у комсомолі, завдяки чому, уже в 22 став другим секретарем міськкому комсомолу.

Так би й жив Борис Ісакович в Хмельницькому але в 1982 році він на рік поїхав в зарубіжну поїздку, після якої змінилось усе. Молодого історика призначили першим заступником голови Інституту біотехнологій в Москві. На новому місці наш земляк зайнявся фінансами. І з розпадом Союзу перетворив інститут на одну з найбільших і найвпливовіших фармкомпаній Росії. Згодом зайнявся і політикою.

Особливу відомість отримав після того, як почав вкладати гроші в свого зятя – Миколу Баскова, саме нашому земляку завдячує кар’єрою ця московська зірка.

Весілля доньки Світлани та Баскова
Зараз Світлана заміжня за українським бізнесменом

Бориса Шпігеля в бізнесових колах називали людиною, що сидить на потоках державних грошей. Основна частина його бізнесу була налаштована на роботу з державними установами та органами влади.

На цьому і погорів. Підозра в дачі хабаря на суму більше 30 млн. рублів нічого хорошого не віщує. І, навіть, якщо Борис Шпігель не отримає реального строку, то знак від теперішньої влади – що його кар’єрі у цій сфері прийшов кінець, більш ніж красномовний.

Random Posts

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*
*