Під час учорашнього брифінгу голова ОДА Сергій Гамалій розповів про ситуацію із захворюваністю на COVID-19 на Хмельниччині.

Головні тези брифінгу:

➡ На сьогодні Хмельниччина знаходиться в «червоній» зоні епіднебезпеки із тенденцією до зниження захворюваності та покращення ситуації. Пік ми пройшли в середині листопада. За минулий тиждень знову маємо в 2 рази менше зареєстрованих хворих, ніж за попередній. За останню добу захворіло 276 людей, одужало 1116.

З 6 показників, перевищення маємо по 2-х: високим залишається рівень захворюваності (3 місце в Україні) та високий рівень госпіталізації (5 місце в Україні). Залишається високою захворюваність серед дітей, 10% від усіх хворих. Все ще висока летальність – 3% від усіх хворих, за останню добу померло 24 людини.

➡ Для подолання епідемії, зменшення навантаження на медичні заклади, збереження здоров’я і життя громадян уряд вимушений від 6 грудня посилити карантинні правила, в першу чергу для невакцинованих людей, які досі не прийшли до пункту щеплення. Також відомо, що для невакцинованих обмеження будуть навіть в жовтій зоні.

Найбільших змін правил зазнала жовта зона карантинних обмежень. Зменшено термін дії жовтого сертифіката до 30 днів. Громадські заклади, заклади культури, спортзали, ресторани можуть працювати за умови вакцинації всього персоналу хоча б однією дозою або наявності негативного тесту чи сертифікату про одужання. Це ж правило стосується і прийому відвідувачів, вони повинні бути вакциновані хоча б однією дозою, або мати сертифікат про одужання чи негативний тест. На вході закладу має стояти співробітник з термометром для вимірювання температури та смартфоном для зчитування QR-коду COVID-сертифікату.

У зеленій і жовтій зонах громадський транспорт в містах та між населеними пунктами має перевозити пасажирів на місцях для сидіння та не більше 50% на місцях для стояння. В червоній зоні обмеження будуть ще більше посилені: заборона на роботу закладів, ринків, спортзалів, міжміських перевезень.

➡ Звертаємо увагу, що керівники та власники закладів несуть відповідальність за порушення карантинних обмежень. Тому від кожного з нас залежить як швидко ми зможемо перейти на зелений рівень і безпечно жити та працювати. Вірус мутує, проміжок часу між моментом зараження і появою перших симптомів інфекційного захворювання зменшився з 14 до 5 днів.

➡ На сьогодні в області зроблено 742 тисячі щеплень, з них більше 2200 щеплень зроблено дітям до 18 років. Необхідно вакцинуватись аби вберегти своє життя та життя близьких. В наявності по області є достатня кількість вакцини, яка є безпечною і ефективною. Також, пункти вакцинації працюють щоденно.

Читайте також: Розпочалась заборона на вилов у Хмельницькій області

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *