Хмельницькі бібліотеки “заховали” від дітей книжку про дівчаток-лесбійок

В Україні набирає обертів прецендентна ситуація навколо розповсюдження дитячого твору «Принцеса+принцеса: довго і щасливо».

Книга про одностатеве виховання з’явилася й на полицях дитячих бібліотек Хмельниччини, повідомляє ХМ-Інсайд.

«Принцеса+принцеса: довго і щасливо» (автор О’Нілл Кейт, 2019 рік) – це комікс про романтичні стосунки між двома дівчатками, які закінчуються їхнім весіллям. Книжка, як зазначається, спрямована на подолання так званих стереотипних уявлень про людські взаємозв’язки. Рекомендована дітям від 5 років.

Питання щодо доцільності обігу цієї літератури підняв громадський рух  «Всі разом!» Представники руху зауважують, що насправді книга «містить ознаки агресивної пропаганди одностатевих відносин» і «призводять до викривлення уявлень підростаючого покоління про романтичні взаємини між людьми».

За інформацією руху, дитячий твір «на тему ЛГБТ-стосунків» був закуплений за рахунок коштів держбюджету. Перелік книжкової продукції був затверджений розпорядженням Кабінету Міністрів №598-р від 5 липня 2019 року, а Міністерство культури України та Державна установа «Український інститут книги» придбали 1240 примірників і розповсюдили їх по дитячих і шкільних бібліотеках.

З них 38 примірників торік потрапило й до бібліотечного фонду Хмельницької області.

У Департаменті інформаційної діяльності, культури, національностей та релігій ОДА для «ХМ-ІНСАЙД» зазначили, що їм відомо про цю літературу. Що в подальшому з ними робитимуть у бібліотеках, наразі відповісти складно, проте поки закрили доступ дітей до них. 

За словами директорки Хмельницької обласної бібліотеки для дітей імені Т.Г. Шевченка Валентини Черноус, у них наявний лише один примірник книжки «Принцеса+принцеса: довго і щасливо».

«Декілька разів батьки брали її почитати. Ми теж ознайомилися зі змістом, після чого помістили її в книгосховище, тобто доступ до цієї літератури дітям закритий», – зауважила Валентина Черноус.

Додала, що статеве виховання дітей через відповідну літературу надзвичайно важливе, однак це має бути власна ініціатива батьків і в тій формі, яка би сприяла правильному сприйняттю неповнолітніми теми  романтичних відносин між людьми.

Наразі громадський рух «Всі разом!» звернувся із листом до Міністерства культури та інформаційної політики з вимогою вилучити всі примірники зазначеної книги з усіх бібліотечних фондів та структурних підрозділів, які функціонують за рахунок коштів державного бюджету.

Random Posts

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*
*