Хмельницький – енергоефективний. Як, де і за скільки

Хмельницький – енергоефективний. Як, де і за скільки
Share this...
Share on Facebook
Facebook
0

Упродовж кількох років у Хмельницькому реалізовуються проекти, які дозволяють заощаджувати на використанні енергоносіїв бюджетними установами, комунальним підприємствам.

Місто Хмельницький є підписантом Європейської ініціативи «Угода Мерів» та взяла на себе зобов’язання щодо зменшення споживання енергетичних ресурсів та скорочення викидів СО2.

Відповідно до заходів Плану дій зі сталого енергетичного розвитку м. Хмельницького з 2016 року по 2020 рік було реалізовано 76 енергоефективних проєктів.

Фактична економія енергоресурсів по яких склала 17 961,3 МВт*год та скорочення викидів СО2 434 833,44 т, що вдвічі менше показника базового споживання 2010 року.

У 2019 році нами впроваджено Муніципальну систему енергетичного менеджменту та матеріальне стимулювання за ефективне та енергоощадне споживання ресурсів.

За раціональним споживанням стежать у відділі енергоменеджменту міської ради. Щодня тут моніторять, аналізують та контролюють використання енергоносіїв у 167 бюджетних установах, розміщених у 341 будівлях. Так споживання за 2020 року скоротилося по всіх видах ресурсів:

Електроенергія- 12,64%

Теплова енергія- 5,31%

Природний газ- 31,67%

Гаряча вода-10,94%

Холодна вода-15,41%.

Маємо вагоме зменшення споживання енергетичних ресурсів, показник економії по бюджетній сфері за 2020 року склав 15,2%. Паралельно проводимо енергомодернізацію бюджетних установ. В 2020 році працювали над капітальним ремонтом з впровадженням енергозберігаючих та енергоефективних заходів на Ліцей №17 (добудова корпусу молодшої школи), НВК №10 (добудова корпусу школи), ДНЗ №2, приміщення музею історії міста Хмельницького, хмельницький міський територіальний центр соціального обслуговування, КП «ХМЦПМСД №1» (АЗПСМ №2, 6, 12), КП «ХМЦПМСД №2» (АЗПСМ №8).

Продовжуємо термомодернізацію палацу творчості дітей та юнацтва.

Місто активно співпрацює з міжнародними фінансовими організаціями у сфері реалізації енергоефективних проектів. В 2020 році було підписано кредитний договір з НЕФКО на 820,0 тис. євро та залучено грантових коштів у розмірі 160,0 тис. євро. «Реконструкція каналізаційних насосних станцій №7, 12, 2».

В співпраці з Данським енергетичним агентством підготували перелік потенційних проектів модернізації системи централізованого теплопостачання міста. За результатами визначено пілотні проекти для участі в програмі Danida Business Finance (DBF). Ведеться активна співпраця з данськими консультантами з деталізації ТЕО перспективних проектів.

Підготували бізнес – план та подано заявку для участі у новому проекті комплексної термомодернізації шести освітніх закладів в рамках кредитування НЕФКО. Загальна вартість проекту: 3, 324 млн. євро З них: кредитні кошти 2,3 млн. євро Грант: 690 тис. євро на проведення комплексної термомодернізації 8 бюджетних освітніх закладів.

загрузка...

Share this...
Share on Facebook
Facebook
0

Хмельницькі новини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *