У сучасних реаліях все більше жінок мають страх народжувати, проте ці побоювання абсолютно безпідставні. Медицина не стоїть на місці і крокує щодня у майбутнє. І незважаючи навіть на коронавірсну хворобу, пологи проходять успішно та вдало.

Про це розповів  Заслужений лікар України, кандидат медичних наук, акушер-гінеколог та директор Хмельницького міського перинатального центру Андрій Ропотан, у програмі «Курс на здоров’я» на телеканалі Перший Подільський.

За словами лікаря, у перинатальному центрі знаходяться і вагітні, які хворі на COVID-19. Наразі центр забезпечений усім необхідним для лікування цієї недуги. Крім цього відтепер завдяки 18 новим кардіотокографам, лікарі та жінки при надії зможуть навіть цілодобово моніторити стан плода, звісно якщо для цього будуть покази. Діагностика стала значно якіснішою. Проте це не єдині нововведення у центрі.

«Вирішено питання про фінансування імунноферментного аналізатора програмою генетичною для вчасної діагностики вроджених вад розвитку новонародженого плода. Процес закупівлі вже пішов. Це нам дасть змогу не відправляти жінок у Львів та Київ, відтепер зможемо самі працювати. Це буде зручно і жінкам і нам», – розповідає Андрій Ропотан.

За рік у центрі було зроблено 24 еко-запліднення, на сьогодні у планах співпраця з приватними структурами з інших міст, а також на меті залучити спеціалістів, які працюють вже давно у цьому напрямку, і разом запустити цей напрямок запліднення на вищому рівні.  

У планах також забезпечити знеболення пологів, розповідає, акушер-гінеколог Андрій Ропотан, тобто забезпечення епідуральної анастезії. На сьогоднішній день вже є апарати, які дають короткостроковий ефект. Вони дозволяють зменшити біль при пологах, але необхідно правильно розрахувати, коли варто його надавати вагітним. За словами лікаря, психологічна підготовка до такого процесу як пологи надважлива, тому згодом відновить свою діяльність «Школа відповідального батьківства», там працюють і акушери-гінекологи, і психологи, дитячі лікарі і не тільки. Так як для жінок при надії основне це гарний настрій та довіра лікарю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *