Вогні головної ялинки Хмельницького вже запалили, отже час і у своїй домівці встановлювати зелену красуню. Штучна чи «жива», ось дилема кожного року, яку ж таки обрати? Більшість людей все ж віддає перевагу натуральним хвойним деревам. Проте, як знати чи вирубка цієї ялинки була легальною?

«На ній обов’язково має бути чіп, а на ньому написаний номер. Також, при введенні цього номеру на спеціальному сайті можна отримати всю інформацію про дерево: де його виростили, кому воно належить, – пояснили в Державній екологічній інспекції у Хмельницькій області. – Легальні ялинки вирощують в спеціальному державному лісгоспі. У випадку, якщо ялинку або сосну вирощено на власній або орендованій земельній ділянці, документами, що підтверджують законність походження дерева, можуть бути документи на право власності на земельну ділянку або право постійного користування земельною ділянкою та довідка з органу місцевого самоврядування з інформацією про походження лісопродукції».

Згідно із Постановою Кабміну від 23.07.2008 №665, у грудні-січні потроюється розмір збитків за незаконне вирубування хвойних дерев віком до 41 року та помножується на розмір річної індексаціх такс. Враховуючи мінімальний розмір штрафу і збитків, одне нелегальне дерево обійдеться громадянам у 1054,82 грн., а для посадових осіб – 3094,82 грн. Про це повідомляють у Державній екологічній інспекції у Хмельницькій області. Оштрафувати можуть не лише того, хто незаконно вирубує хвойні дерева, а й тих, хто їх купує. Штраф для покупця нелегальної ялинки – від 510 до 1700 грн. з конфіскацією незаконно купленого дерева.

Наразі в області вже розпочалася операція «Новорічна ялинка – 2022». В її рамках екоінспекція спільно з правоохоронцями та державною лісовою охороною створили мобільні групи, які під час проведення перевірок виявлятимуть порушників як в лісі, так і на ринках та автошляхах.

Мешканців краю закликають не винищувати лісові насадження та не купувати ялинки без маркування. А у разі виявлення фактів незаконних порубок новорічних красунь, або їх реалізації повідомляти на телефон «гарячої лінії» екоінспекції за номером (0382) 70-28-39.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *