19 січня всі православні християни відзначають релігійне свято – Водохреще. За традицією люди цього дня занурюються у воду, аби отримати Боже благословення на весь рік і позбутися хвороб.

Купання в ополонці на Водохреще розцінюється православними християнами як добро, послане з небес, що приносить зцілення від душевних і фізичних хвороб. За біблейськими казаннями, той, хто тричі зануриться у воду на Водохреще, очистить не лише тіло, а й душу від гріхів.

Проте необов’язково йти купатися в озера чи ставки, достатньо просто помитися під душем зі словами молитви чи звичайного звернення про благословення до Всевишнього. Кажуть, на це свято вода освячується навіть через водопровід. Тож  обирати вам. Однак якщо ви все ж наважилися пірнути взимку в ополонку, читайте головні правила цього дійства:

  1. Не пірнайте бездумно, або ж «за компанію». Релігійні люди радять спочатку усвідомити, наскільки сильною є віра, яка допоможе захистити під час купання, наче щит, і зцілити. Якщо віри немає, то ліпше не ризикувати, оскільки можна лише нашкодити собі.
  2. Якщо у вас є медичні протипоказання, то купання слід уникнути. Зокрема, за наявності запальних захворювань носоглотки, пазух носа, отиту, серцево-судинних захворювань, епілепсії, травм черепа, склерозу судин головного мозку, невритів, цукрового діабету, тиреатоксикозу, глаукоми, кон’юнктивіту, туберкульозу легенів, астми, нефриту, циститу, запалення жіночих придатків чи передміхурової залози, венеричних захворювань, виразки шлунку, холециститу чи ентероколіту  — купання в ополонці ліпше замінити домашніми водними процедурами. Інакше замість очікуваного зцілення ви отримаєте загострення хвороб.
  3. Правильно оберіть місце для купання. По-перше, це має бути перевірена та спеціально організована ополонка: там повинні патрулювати рятувальники та медики, а також добре, якщо там є перевдягальні та обігрівальні пункти. Важливо, аби глибина купелі не перевищувала 1,8 м і була огороджена від випадкового падіння у воду.
  4. Не забудьте також взяти з собою одяг для плавання: плавки для чоловіків та купальники для жінок, а також комплект сухого одягу, рушники і тапочки.
  5. Перед пірнанням розігрійте тіло: зробіть кілька фізичних вправ. Зокрема, поприсідайте та понахиляйтеся вправо-вліво.
  6. Не затримуйтесь у воді довго. Організм, не звиклий до моржування, може переохолодитися. Тож обмежтесь швидким зануренням і швиденько виходьте з води та грійтесь.
  7. В жодному разі не пийте перед купанням спиртне. Його дія оманлива. Алкоголь зігріває лише півгодини після його прийняття, далі настає зворотний ефект.
  8. Перед тим, як зайти у воду, прочитайте молитву, наприклад «Отче наш», та попросіть у Бога сил зануритися в ополонку. Вода  — це особлива емоційна структура. Тож варто попросити у неї очиститись від старого та наповнитися світлим і чистим.

Якщо ви віритимете, що купання на Водохреще діє цілюще, то воно піде вам на користь. В іншому випадку ви можете отримати застуду, шок чи серцевий спазм.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *