Жителів Хмельниччини продовжують щеплювати проти Covid-19. Зокрема в обласному центрі першою дозою вакциновано 17 тисяч хмельничан. Повний курс вакцинації пройшли майже 5200 містян.

Про це розповів заступник міського голови Роман Примуш, – пише видання “Є”.

«Якщо порівняти ці цифри із загальною кількістю населення, то вакциновано близько 6% хмельничан. Це вище середнього показника в Україні, але ми зараз працюємо над тим, щоб постійно здійснювати більшу кількість вакцинацій, – зазначає Роман Борисович. – Маємо високий рівень вакцинацій серед медичних працівників міста. Близько 2200 медиків вакциновані, а загалом медична спільнота у нас нараховує 4600 працівників».

Щеплюють хмельничан наразі трьома вакцинами: AstraZeneca, CoronaVac і Pfizer.

«Препаратом AstraZeneca проводиться ревакцинація тим містянам, які отримали її дозу раніше. Щеплення CoronaVac проводиться для всіх охочих – записатися можна в сімейного лікаря і зробити це в амбулаторії. Або вакцинуватися можна в центрі вакцинації, який працює кожні вихідні», – додає Роман Примуш.

Також в Хмельницькому розпочали щеплювати організовані колективи вакциною Pfizer. Раніше цим препаратом вакцинували органи влади місцевого самоврядування, зараз долучають підприємства, які мають чисельність понад 50 працівників. Мобільні бригади виїжджають на місце і проводять щеплення колективу.

Кожна людина, яка отримала дві дози вакцини, має право отримати сертифікат про вакцинацію. Для цього потрібно звернутися до сімейного лікаря. Водночас, за словами заступника міського голови, з початку липня МОЗ планувало централізовано запустити процес видачі паспортів вакцинації, у тому числі й в електронному вигляді. Як працюватиме цей механізм, поки ще не озвучили. Тож наразі від Міністерства очікують остаточної інформації.

Читайте також: Епіцентр запустив флешмоб на підтримку збірної з футболу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *