Як живе і працює Хмельницька інфекційна лікарня в період епідемії

Як живе і працює Хмельницька інфекційна лікарня в період епідемії
Share this...
Share on Facebook
Facebook
0

Зміна лікарів у Хмельницькій інфекційній триває 24 години. Від початку карантину у Хмельницькій інфекційній лікарні звільнився уже 31 медик. На стаціонарному лікуванні перебуває два інфікованих коронавірусом медика

(Усі дані та цифри у статті наведено станом на 22 травня)

Основний заклад, в якому від початку епідемії приймають середньо- й тяжкохворих на коронавірус пацієнтів — Хмельницька інфекційна лікарня (ХІЛ). Про особливості лікування та організацію роботи тут краяни зазвичай дізнаються з офіційних повідомлень Хмельницької міської ради та обласної держадміністрації. Або ж з емоційних інтерв’ю представників ХІЛ – головного лікаря та завідувача відділенням інтенсивної терапії. Цього разу про деякі факти “інфекційного закулісся” керівництво лікарні розповіло у відповіді на інформаційний запит.

Зміна медиків, задіяних у лікуванні пацієнтів з COVID-19, триває у лікарів 24 години, у медсестер – 7,2 години. З початку запроваджених обмежувальних заходів у лікарні звільнився 31 працівник. Найбільше, а саме 18 – це молодший медичний персонал, 10 медсестер та ще 3 лікаря.
Наразі коронавірусом інфіковано 8 медиків закладу. За яких саме обставин відбулося зараження – на таке питання відповіді у ХІЛ не надали. З цих медиків станом на 22 травня двоє перебувають на стаціонарному лікуванні. Заклад забезпечує їх всіма необхідними препаратами.


Станом на 22 травня у ХІЛ зайнято 40 відсотків ліжок, призначених для пацієнтів, інфікованих COVID-19. У закладі застосовують зонування та розмежування пацієнтів по відділенням з підтвердженим тестом на COVID-19, з підозрою на інфікування коронавірусом та іншими недугами. До речі, у різних українських та закордонних закладах таке зонування називають по-різному. Приміром – червона, сіра та чиста зони.


З 216 медичних працівників ХІЛ безпосередньо у лікуванні хворих з коронавірусом задіяні 188 медпрацівників. 22 з них надають допомогу у відділенні анестезіології та інтенсивної терапії. Багаторазові захисні костюми персоналу підлягають знезараженню згідно з вимогами санітарно-епідемічних норм щодо поводження з медичними відходами, затвердженими наказами МОЗ України від 8 червня 2015 року та 4 квітня 2020 року.


Окрім того, у ХІЛ наразі функціонують 6 рамок для обробки захисного одягу. Таке сучасне обладнання лікарні передав як благодійну допомогу торговельний центр “Епіцентр”. Вартість пристроїв у відповіді на запит не вказана. Про появу рамки першими на Хмельниччині повідомили у Шепетівській центральній районній лікарні.


Світлана Русіна

Share this...
Share on Facebook
Facebook
0

Хмельницькі новини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *