Про це йдеться у матеріалі видання Експрес.

Напередодні Нового року 42-річна Світлана Кухарчук із села Росолівці на Хмельниччині народила хлопчика — він став 18-ю дитиною в їхній сім’ї. Малюка назвали Павлом.

“Ці пологи були пов’язані з певними ризиками для організму жінки, — коментує Людмила Мельник, завідувачка відділення екстрагенітальної патології вагітних обласного перинатального центру. — Пологи пройшли з незначними ускладненнями. Утім уже на четвертий день маму виписали з медичного закладу”.

З перинатального центру дружину з маленьким Павликом забирав 46-річний чоловік Василь.

“Так уже склалося, що у 2020 році я народила двох дітей, — каже багатодітна мама Світлана. — На початку року, 1 січня, на світ з’явилася донечка Дана, а наприкінці, 29 грудня, — синочок Павлик. Останні пологи для мене були набагато важчими, ніж попередні. Але тепер самопочуття стабілізувалося. Ось тільки молоко не прибуває, тому дитину годую сумішшю. Допомагають глядіти Павлика старші діти”.

Тепер у родині Кухарчуків — 10 синів та 8 дочок. Найстаршій, Діані, 24 роки. Вона заміжня і має чотирьох власних дітей. Ще двоє малюків народила її 21-річна сестра Люба. Двоє синів Кухарчуків навчаються у професійних закладах, десятеро дітей ходять у місцеву школу, четверо — в садочок.

“Родина Кухарчуків — дружня та працьовита, — зауважує Василь Ковальчук, староста села. — Їм непросто живеться, але вони ніколи не нарікають. Живуть добре. Працюють.

Їм непросто живеться, але вони ніколи не нарікають. Працюють на власних чотирьох гектарах поля. Ця родина може слугувати за приклад для багатьох сімей.

Світлана і Василь Кухарчуки — віруючі. Обоє — вихідці з багатодітних родин: у Світлани було 12, а в Василя 6 братів та сестер. Тож вони добре знають, як влаштувати побут такої великої сім’ї. Стареньку хату добудовували — аби всім дітям було затишно. Старші сплять на семи двоярусних ліжках. У найменших — Дани та Павлика — свої окремі ліжечка. Їдять на кухні за столом завдовжки 4,5 метра! Щоб прогодувати таку велику сім’ю, на рік ріжуть два-три кабани та понад півтори сотні голів птиці. Також тримають корову.

“Поратися в хаті, доглядати живність та працювати в полі допомагають діти, — каже Василь Кухарчук. — Між усіма чітко розподілено обов’язки. Старші допомагають молодшим. Так нас привчили батьки, так і ми виховуємо своїх дітей. Безмежно раді, що Бог нам дав щастя мати велику та дружну сім’ю”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *