Депутати Хмельницької міської ради повністю припинили поховання померлих на кладовищі на вул. Кам’янецька,94/2А, що у центральні частині міста.

Відповідне рішення підтримала більшість обранців на черговій сесії 14 липня, – пише НГП.

Площа кладовища становить 5,56 га. Воно бере свій початок з середини XIX століття. Там було фактично в одному цвинтарі три великих сектори – це католицький, православний і єврейський. Останні поховання датуються 1964 роком, потім кладовище перенесли на Шаровечку. Наразі 90% могил люди не доглядають і вони у занедбаному стані.

6 квітня міський голова створив робочу групу з інвентаризації кладовищ на вулицях Кам’янецькій, 94/2А та Чехова, 23/2А.

“До цієї групи залучили відомих краєзнавців міста, які обстежують склепи та могили. Адже на кладовищі дуже багато могил, які мають одні хрести. Тому їх необхідно ідентифікувати. По суті на цьому місці хочемо створити меморіальний комплекс на кшталт Личаківського або Байкового кладовищ з відповідним благоустроєм. Але без жодного будівництва торговельних центрів чи будинків”, – наголосив мер Олександр Симчишин.

За його словами, на старому цвинтарі поховані льотчик з англійської королівської сім’ї, який загинув під час Першої світової війни; перший міський голова Хмельницького та десятки відомих хмельчанин.

Читайте також: Чиновницю Хмельницької ОДА взяли на хабарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *