З 1 лютого 2022 року документи будуть діяти впродовж 9 місяцями після останньої вакцинації. Крім того, Єврокомісія запровадила нові правила для кодування сертифікатів вакцинації. Це має забезпечити відмінність сертифікатів, що видавалися після первинного курсу вакцинації, і документів, що засвідчують отримання додаткової, «бустерної» дози вакцини.

Комісія також  зазначила,  що це рішення враховує рекомендації Європейського центру профілактики та контролю захворювань, згідно з якими підсилюючі (бустерні) дози рекомендуються не пізніше ніж через шість місяців після завершення першого циклу вакцинації. Сертифікат залишатиметься дійсним протягом додаткового періоду ще на три місяці після цих шести місяців, щоб гарантувати, що національні кампанії з вакцинації можуть бути скориговані, і громадяни матимуть доступ до бустерних доз.

Нові правила почнуть діяти з 1 лютого 2022 року. На практиці це означає, що системи електронного розпізнавання позначатимуть як «прострочені» сертифікати, що засвідчують завершення первинного курсу вакцинації більше ніж за 9 місяців до дати поїздки. Країнам-членам рекомендовано вжити всіх необхідних заходів для проведення бустерної вакцинації. На сьогодні в країнах ЄС видано 807 мільйонів цифрових COVID-сертифікатів. До цієї системи, що засвідчує факт вакцинації або набутого імунітету після одужання, або результати тесту на коронавірус, наразі приєдналися 60 країн, включаючи Україну.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *