Як повідомила прес-служба Хмельницької обласної прокуратури, сьогодні, в результаті спецоперації було затримано високопосадовця Головного управління ДФС в Хмельницькій області.

Прокуратурою Хмельниччини спільно з іншими уповноваженими на боротьбу із корупцією органами продовжується цілеспрямована робота з виявлення корупційних правопорушень та притягнення винних до відповідальності. ї\


За процесуального керівництва прокуратури Хмельницької області слідчими слідчого управління територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Хмельницькому, у взаємодії зі співробітниками управління Служби безпеки України в області, в результаті проведених негласних слідчих (розшукових) дій, задокументовано факт вимагання та одержання неправомірної вигоди заступником начальника управління – начальником відділу Головного управління ДФС в Хмельницькій області. 


Встановлено, що за матеріалами очолюваного посадовцем відділу розпочато кримінальне провадження за фактом службового підроблення. В межах досудового розслідування вказаного кримінального провадження перевіряється факт підробки одним суб’єктом господарювання, з метою штучного формування податкового кредиту, товарно-транспортних накладних з реалізації товарів на користь іншого підприємця. 
Надалі, задля особистого збагачення та використовуючи своє службове становище, податківець через свого знайомого поставив підприємцям вимогу надати йому неправомірну вигоду за не ініціювання питання про притягнення до кримінальної відповідальності за ст. 212  КК України та  вирішення питання про закриття кримінального провадження за ст. 366 КК України. 
Свої «послуги» зловмисник оцінив у 20 тис доларів США, частину з яких нібито мав передати на користь поліції, яка здійснює досудове розслідування у зазначеному кримінальному провадженні. 
Після отримання коштів неправомірної вигоди посадовця викрито «на гарячому» та затримано у порядку ст. 208 КПК України. 
За вказаним фактом здійснюється досудове розслідування за ч.3 ст.368 (одержання неправомірної вигоди службовою особою, поєднане з її вимаганням) та ч. 3 ст. 369-2 (зловживання впливом) КК України. 
На даний час проводяться першочергові, невідкладні слідчі дії, спрямовані на збір та фіксацію доказів. 
Також, вирішується питання щодо повідомлення про підозру та обрання викритій особі запобіжного заходу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *