Завітайте на виставку Самчиківського розпису

Сьогодні, 7 листопада, у галереї «квARTира» Хмельницького обласного художнього музею відкривається виставка «Made in Ukraine. Самчиківський розпис».

Як вказано на сторінці Хмельницького обласного художнього музею, виставка проходитиме в рамках проголошеного Року українського декоративного мистецтва.

Самчиківський розпис – один із найдавніших видів декоративного розпису. Його походження бере початок у традиційному народному мистецтві південно-східної Волині. Його осередок – село Самчики Старокостянтинівського району Хмельницької області.

“Поява розписів на початку 60-х років XX ст. в Самчиках пов’язана зі створенням 1964 року народної студії «Факел» (що пізніше отримала назву «Просвіт»). В студію об’єдналася уся творча інтелігенція тієї місцевості. За знайденими аналогами розпису на вжиткових предметах побуту, розпочалось його відтворення на картинах”, – вказано на сторінці музею.

Найвідомішими майстрами, які творять самчиківський розпис, є Олександр Пажимський, Михайло Юзвук, Віктор Раковський, Сергій Касьянов, Борис Шнайдер. Ще один із них, на жаль, уже відійшов у вічність – це Геннадій Раковський. Їхні твори знаходяться в музеях та картинних галереях Києва, Львова, Сум, Канева, Запоріжжя, Нетішина, Острога, Луцька, Хмельницького та у багатьох приватних зібраннях вітчизняних та закордонних колекціонерів.

Нагадуємо, що музей знаходиться за адресою: м.Хмельницький, вул. Проскурівська, 47.

Random Posts

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*
*