Зрубав ялинку – отримай штраф

Еко-активісти виступають за те, щоб заготівля новорічних ялинок проходила без шкоди для навколишнього середовища.

Лісівники сподіваються на свідомість громадян при придбанні ялинок та просять при виборі новорічних ялинок звертати увагу на наявність маркування уніфікованими засобами.

Перевірити дерево можна на сайті OPEN.UKRFOREST.COM

Про факти зловживання або виявленні порушення необхідно повідомляти до територіальних органів Національної поліції та Держлісагентства.

Штраф за незаконне вирубування хвойних дерев  у лісі від 498,47 грн, а у межах населеного пункту – від 1152 грн.

Крім того, статтею 246 Кримінального кодексу України «Незаконна порубка або незаконне перевезення, зберігання, збут лісу» визначено, що незаконна порубка дерев або чагарників у лісах, захисних та інших лісових насадженнях, перевезення, зберігання, збут незаконно зрубаних дерев або чагарників, що заподіяли істотну шкоду, карається штрафом від тисячі до тисячі п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17000-25500 грн) або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, караються обмеженням волі на строк від трьох до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк.

Random Posts

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*
*